سبد خرید

منو اصلی

راهنمای مراقبت و نگهداری از لاستیک

چند نکته ساده برای نگهداری لاستیک با دوام بیشتر

لاستیک ها بخشی حیاتی از وسیله نقلیه شما هستند. آنها تنها چیزی هستند که بین شما و جاده قرار دارند. با اطمینان از سالم نگه داشتن لاستیک ، ایمن بمانید و مقداری پول نیز پس انداز کنید. لاستیک هایی که بخوبی نگهداری شوند ، ماندگاری بیشتری خواهند داشت ، بهره وری سوخت شما را افزایش می دهند ، عملکرد رانندگی وسیله نقلیه را بهبود می بخشند و از همه مهمتر به ایمنی کلی جاده کمک می کنند.

لاستیک های خود را به درستی باد کنید.

لاستیک هایی که باد کمی داشته باشند یا بیش از حد ممکن باد داشته باشند ممکن است به درستی شتاب نگیرند ، ترمز نکنند یا هدایت نشوند. فشار لاستیک خود را حداقل یک بار در ماه در هنگام سرد بودن لاستیک ، یعنی قبل از رفتن به بیرون بررسی کنید. به احتمال زیاد متوجه خواهید شد که باید باد آنها رو تنظیم کنید.

طبق تحقیقات انجمن لاستیک کانادا:

 

15٪ از وسایل نقلیه حداقل یک حلقه لاستیک با مشکل تورم از ناحیه دیواره لاستیک مواجه می شوند.

25٪ از وسایل نقلیه حداقل یک لاستیک آنها بیش از 20٪ از اندازه استاندارد باد دارند و این باعث افزایش مصرف سوخت خودرو و کاهش طول عمر لاستیک می شود.

مطمئن نیستید که فشار باد لاستیک شما باید چقدر باشد؟

برچسب اطلاعات وسیله نقلیه یک برچسب کوچک است که فشار مناسب برای تایرهای جلو و عقب شما را ذکر می کند. اغلب ، در سمت راننده ، درب جلو یا عقب قرار دارد. اگر نمی توانید آن را پیدا کنید ، به کتابچه راهنمای خودرو خود مراجعه کنید. به عددی که در کنار لاستیک شما قرار دارد اعتماد نکنید زیرا این حداکثر فشار باد است ، نه فشار تایر توصیه شده.

لاستیک های خود را مرتباً بچرخانید

چرخاندن لاستیک ها باعث افزایش عمر آنها و بهبود عملکرد می شود. توصیه می شود لاستیک های خود را هر 10000 تا 12000 کیلومتر یا شش ماه یک بار بچرخانید.

لاستیک های خودرو خود را بالانس کنید

برای جلوگیری از ساییدگی ناهماهنگ عاج لاستیک، هر سال یا حدود 25000 کیلومتر ، لاستیک های خود را بالانس کنید. اثرات روزمره مانند چاله ها و ناهمواری های آسفالت جاده ها با گذشت زمان می تواند به راحتی لاستیک های وسیله نقلیه شما را از حالت تراز یا بالانس بودن در بیاورد. داشتن لاستیک بالانس نشده می تواند منجر به سایش سریع و زودرس عاج لاستیک شود. در هر بار تعویض یا چرخاندن لاستیک یا نصب مجموعه جدیدی از رینگ و لاستیک ، باید لاستیک های خود را بالانس کنید.

لاستیک های خود را مرتباً بررسی کنید

هنگامی که فشار لاستیک خود را بررسی می کنید ، لاستیک های خود را نیز بازرسی کنید و به دنبال ترک یا برآمدگی ، اشیا بیرونی قرار گرفته در لاستیک و ساییدگی های ناهموار عاج لاستیک باشید.

سعی کنید لاستیک ها را با هم عوض کنید

اگرچه تعویض یک یا دو تایر در یک زمان مقرون به صرفه به نظر می رسد ، داشتن لاستیک های نامناسب می تواند منجر به سایش سریع و ناهماهنگ عاج لاستیک یا حتی مشکلات مکانیکی خودروی شما شود.

اطمینان حاصل کنید که لاستیک های سوراخ شده به درستی تعمیر شده اند

بسته به شدت سوراخ شدن یا اندازه جسم خارجی قرار گرفته در لاستیک شما ، به راحتی قابل ترمیم است. با این حال ، باید به درستی ترمیم شود. برای تعمیر لاستیک های خودرو خود به آپاراتی ها معتبر مراجعه کنید.

لاستیک های اضافه خود را به روش صحیح نگهداری کنید

اطمینان حاصل کنید که لاستیک ها تمیز هستند ، فاقد بنزین ، چربی یا هر ماده ای است که باعث خراب شدن لاستیک شود. اگر لاستیک های خود را در داخل منزل ذخیره می کنید ، مطمئن شوید که در مکانی تمیز ، خنک و تاریک و به دور از نور مستقیم خورشید یا منابع گرما باشد. اگر آنها را در فضای باز ذخیره می کنید ، اطمینان حاصل کنید که لاستیک ها از سطح زمین بلند شده اند و برای جلوگیری از تجمع رطوبت ، از پوشش ضد آب سوراخ دار استفاده کنید. نگهداری مناسب از لاستیک های شما به این معنی است که مجبور نیستید آنها را مرتباً تعویض کنید ، در نهایت شما را در جاده ها ایمن تر می کند در حالی که در هزینه ها نیز صرفه جویی می کنید.